Horní skály
Nad miejscowością Horní Sedlo rozciąga się grzbiet piaskowcowy zwany Hřebeny. Po jego południowej stronie od strony drogi wznosi się szlak oznakowany na zielono, tzw. Horolezecká cesta. Idąc nim, zobaczymy siedem piaskowcowych wieży, na mapach figurujących jako Horní skály. Czescy amatorzy wspinaczek używają jednak nazwy „Obrvégry“, zaczerpniętej z niemieckiego „Oberweg“ - „Górna droga“.
Idąc drogą od strony szosy, miniemy najpierw małą wieżę o nazwie Cvičná věž (Wieża ćwiczeniowa), która zwykle służy do pierwszych prób wspinaczkowych dla dzieci. Niedaleko od niej znajduje się para wieży Velká i Malá Smrtka. Nazwa ta, nawiązująca do śmierci, została nadana z powodu nieudanej próby zdobycia wieży przez jednego z pierwszych alpinistów. Następna w kolejności jest Wieża Gahlera, nazwana na cześć alpinisty Adolfa Gahlera. Kolejnymi wieżami są mniejsza Dvojče i największa wieża: Liberecká. Przedostatnia skała to Sokol. Z kolei Zub (Ząb) to jedyna skała znajdująca się po prawej stronie drogi, jeszcze za skałą Sokol. Skała otrzymała tę nazwę ze względu na swój specyficzny kształt – zęba.
Wszystkie Horní skály były zdobywane przez alpinistów stopniowo na początku XX wieku. Ostatnia, trudno dostępna Wieża Gahlera została zdobyta w 1906 roku. Obrvégry są nadal popularnym celem wspinaczkowym.