„Ještě o víkendu 8. – 10. listopadu jsme dokončovali poslední práce,“ popisuje hlavní stavbyvedoucí firmy Eurovia CZ Martin Pečínka. „Dodělávali jsme dopravní značení, kompletovali veřejné osvětlení ulice, montovali bezpečnostní prvky, např. zábradlí a samozřejmě jsme uklízeli.“ Dopravní uzavírka se kvůli tomu prodloužila až do neděle 10. listopadu.
„Rekonstrukci silnice III/2716 od železničního přejezdu po ulici Školní stavební firma dokončila podle harmonogramu. Máme tedy opravenou celou Libereckou ulici. A dá se říct, že hlavní tepna města je v takovém stavu, v jakém si zaslouží,“ říká starosta města Pavel Farský. Podle Nikoly Vondráčkové z Odboru investic a správy majetku města se ještě na jaře bude dosazovat zeleň. „Firmu už jsme měli vysoutěženou, z kapacitních důvodů ale odmítla podepsat smlouvu. Musíme tedy zakázku znovu vysoutěžit s realizací na jaře příštího roku.“ Růst tam budou sakury a půdokryvné rostliny, stejně jako výše v ulici.
Rekonstrukce horní části Liberecké ulice, tedy první etapa, začala v roce 2019 rekonstrukcí plynovodu. V následujícím roce navázali další správci inženýrských sítí rekonstrukcemi kanalizačních sítí, vodovodu, elektrických i komunikačních kabelů. Liberecká ulice je součástí krajské silnice třetí třídy, proto se na její obnově podílel Liberecký kraj. Práce na první etapě skončily v roce 2021. Předloni Libereckou ulici od železničního přejezdu směrem k náměstí začali rekonstruovat správci inženýrských sítí. Severočeská vodárenská společnost tam zrekonstruovala zastaralý, zkorodovaný vodovod z roku 1900 a narušenou, popraskanou kanalizaci. Společnost GasNet tam opravila plynovod.
Druhá etapa rekonstrukce části Liberecké ulice začala 8. července. Opravilo se celkem 208 metrů vozovky a podkladových vrstev. Ani této stavbě se problémy nevyhnuly. „Kvůli nestabilnímu podloží museli dělníci položit sanační vrstvy. Celé území Hrádku nad Nisou totiž leží na jílovitých půdách, které nejsou vhodné pro založení silničních staveb,“ popsal Jiří Hrnčíř z firmy Nýdrle – projektová kancelář. „Pravostranný chodník je zrekonstruovaný od křižovatky až po ulici Generála Svobody, za přechod přes ulici Sokolskou. Vzniklo tam parkovací stání z kamenných kostek, stejně jako je to na horní části Liberecké ulice,“ dodává starosta. Levostranná zastávka autobusu se zrušila. Na pravé straně se pro autobusovou zastávku upravil a vydláždil záliv. Nástupiště je dlouhé 12 metrů. Na záliv autobusové zastávky navazuje podélný parkovací pruh o šířce 2,5 metru. Stavbaři zrekonstruovali celkem sedm přechodů pro chodce a stavební úpravou prošla i napojení ulic Školní, Smetanova, Nádražní a Sokolská. Vyměněných je i 17 sloupů veřejného osvětlení.
Město Hrádek nad Nisou získalo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na nové chodníky v rámci bezpečného pohybu chodců ve výši 6,7 mil. Kč. A další příspěvek ve výši 5,4 mil. Kč získalo od Libereckého kraje, který je vlastníkem křižovatky pod železničním přejezdem směrem k Okružní ulici.