Turnaj byl z velké části financován hrádeckým klubem a městem Hrádek nad Nisou. Významnou pomocí byla angažovanost rodin Šedinů a Trávníčků, které se staraly o občerstvení, servis a další organizační záležitosti. „Máme to štěstí, že nám takhle ochotně pomáhají, a to nejen při turnajích,“ říká předseda klubu Martin Tacinec.
Přestože domácí hráči tentokrát nezazářili, předseda klubu to bere s nadhledem: „Na domácí půdě se nám občas nedaří, ale z venku přivezeme medaile zase my.“
Klub TTC Hrádek nad Nisou se zaměřuje na intenzivní práci s malým počtem hráčů, což podle Martina Tacince přináší výsledky. „Máme jen něco málo přes deset členů, ale pracujeme na profesionální úrovni. Naši mladí talenti trénují čtyři až pětkrát týdně, často i se sparingpartnery z vyšších lig.“ Klub má podporu od firmy ATIP, jejíž vedení má k ping-pongu blízký vztah.
Za poslední roky klub vychoval několik hráčů, kteří patří k nejlepším v kraji. Tréninky jsou náročné – děti se musí věnovat sportu intenzivně, aby udržely krok s konkurencí. „Čínské děti trénují dvoufázově i desetkrát týdně, před školou, po škole, proto neustále ostatním utíkají. My sázíme na kvalitu a kreativitu,“ vysvětluje Martin Tacinec, „ale odehrané hodiny nic nenahradí, bez nich se to neobejde.“
„A“ tým klubu momentálně působí ve třetí lize, kde je na sedmém místě. „Nebýt jednoho smolně prohraného zápasu, mohli jsme být i třetí, celkově si však naši hráči vedou dobře,“ hodnotí předseda. Hráči z áčka navíc pomáhají s tréninky mládeže, což mladým svěřencům poskytuje cenné zkušenosti... Jde hlavně o Honzu Kaněru – hrajícího kapitána A týmu mužů.
Klub se aktuálně soustředí na hledání nových pohybově nadaných talentů z celého Trojmezí, (klub TTC Hrádek nad Nisou vychoval od píky mistry Dolního Slezka, Saska nebo Libereckého kraje) jde nám výhradně o děti ve věku šesti až sedmi let. „Chceme děti vychovávat od základů. Během tří let je dokážeme dostat na špičku v kraji. To ale vyžaduje plné nasazení dětí a podporu jejich rodičů - jde hlavně o čas věnovaný cestám a tréninkům“ dodává.
Pro udržení kvality a další rozvoj klubu je klíčové financování. „Roční náklady se pohybují kolem 170 až 190 tisíc korun. Hodně dávám ze svého, pomáhá nám firma ATIP - rodina Adama Zikmunda a i město nám trochu přispívá,“ říká na závěr předseda klubu Martin Tacinec. Klub však zůstává odhodlaný – chce dál vychovávat talenty a poskytovat jim příležitosti, aby se později prosadili na vrcholové úrovni nebo úspěšně reprezentovali domácí oddíl.
TTC Hrádek nad Nisou je důkazem, že i malý klub může dělat velké věci, když se spojí nadšení, píle a podpora komunity.